سلام

دیروز قرار بود تو کلاس یه مبحثی به اسم "حجاب" مطرح بشه. استاد یک متنی داده بود که چند تا شبهه وارد کرده بود و یه تعداد سوال! در نتیجه مباحث باید حول همون مطلب میبود.

جلسه ی قبلش استاد یه دور از روش  خوند و یه توضیح کلی داد. از همون لحظه حرص خوردن های من شروع شد! استدلال هاش خیلی مسخره بود!

خدا نکنه من رو یه موضوعی این مدلی درگیر کنه کلا از خواب و خوراک می افتم انقدی که تو خواب هم دارم در موردش بحث می کنم، حالا دیگه انگلیسی هم باشه نور علی نوره!

این مدلی هم هستم که اول کلا دعوا میکنم و یه جور که انگار طرفم یه ملحده باهاش بحث می کنم (تو ذهنم) !!! بعد کم کم آرومتر میشم و میگم بابا اینا مسلمونند! و باید هم که آرامش خودمو حفظ کنم!

اول اینکه کلا عصبی حرف زدن نتیجه ی عکس داره، در ثانی اگر ائمه علیهم السلام بودن چه مدلی با این آدما حرف میزدن؟ اونا راضی هستن من تند حرف بزنم؟!

اینجوری کم کم آروم تر میشم! البته ذره ای از استرس و دل آشوبه هام کم نمیشه، فقط نوع بیانم رو تعدیل می کنم.

معمولا هم با ذکر و صلوات میتونم یه کم موفق بشم.

خلاصه تا این مباحثه انجام بشه، جون من در میاد! مثل کلاس دیروز

دیروز سعی کردم آروم باشم اما کلا تو بحث زیادی جدی هستم و ممکنه طرف خوف بگیردش که این در مورد من چه فکری میکنه!

قبلش تو کلاس، به استاد گفتم که تو اینجور بحث ها، ما وقتی فارسی حرف میزنیم هم کلی سوء تفاهم بیش میاد، حالا انگلیسی بگیم که واویلا! دوستم هم تایید کرد. اونم نگران بود.

وقتی کلاس تموم شد همه مون خسته بودیم. انقدر که فشار رومون بود. با اینکه همه مودب بودن و مراقب که ناراحتی بیش نیاد!

اما باید عذرخواهی میکردم که اگر بلند حرف زدم یا لحنم خوب نبوده، ناراحت نشین، ولی یادم رفت! همین هم باعث شد تمام دیشب رو به ادمه ی بحث  و توضیح در مورد حرفام ببردازم، البته در مغزم! و حتی تو خواب.

طوری که از صبح که برای نماز بلند شدم تا همین حالا، بشدت سردرد و چشم درد دارم!

کلا مشکل همیشگی ام اینه که تو همچین اتفاقایی، تا خود اتفاق از استرس میمیرم، اما همین که موضوع ختم میشه، تازه حال من بد میشه و فشارهای روحی ای که کشیدم خودشو نشون میده!

حالا خوبه هیچ کاره ای نیستیم! آدم انقدر بی جنبه! اینایی که حرفشون اثر گذاره چی میکشن؟! یا مسیولیتی دارن

+ یه سفر در بیش دارم که خودش مزید برعلت بود برای این همه استرس! دعا کنید اهل بیت علیهم السلام نظری کنند و همه چی با عنایتشون خوب بیش بره!

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مطالبی از ریونا و ماریانا علوم تربیتی چراغ گفتن دستنوشته ها سبک زندگی تازه ترين نکات درماني ارائه خدمات مهاجرتی شپش مبلمان باغی